+48 33-333-40-10
ul. M. Konopnickiej 13c, 43-450 Ustroń

KORONAWIRUS – ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI


dg,firma,zawieszenie,pomoc,ulga

 

Jeśli chcielibyście Państwo w obecnej sytuacji zminimalizować koszty prowadzonej działalności, jeśli Wasz punkt będzie zamknięty i nie będziecie mogli realizować swojej oferty, przypominamy o możliwości zawieszania firmy.

W tym okresie są wstrzymane naliczenia płatności za składki ZUS, jak również nie naliczamy wynagrodzenia za usługę księgową z danego okresu.

 

Przypominamy, że jest możliwość zgłoszenia zawieszenia firmy drogą stacjonarną w dowolnym urzędzie gminy w godzinach jej pracy lub poprzez drogę elektroniczną,

nam jako pełnomocnikom lub poprzez samodzielne zgłoszenie z wykorzystaniem podpisów elektronicznych, profili zaufanych na stronie: --> strona CEIDG

 

Minimalny okres, na jaki można zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej, wynosi 30 dni. Najdłuższy możliwy czas to 24 miesiące. 

 

Zgłoszenie można dokonać do 7 dni od terminu zawieszenia, lub wykonać zgłoszenie wcześniej i wskazać okres na jaki ma być zawieszona firma.

 

Przypominam, że w okresie zawieszenia firmy, nie jesteśmy uprawnieni do korzystania z opieki zdrowotnej z NFZ, dlatego jeżeli podejmą Państwo decyzję o zawieszeniu, zachęcam wcześniej sprawdzić możliwość zgłoszenia siebie jako członka rodziny pod ubezpieczenie innej osoby pracującej lub zawczasu zadbać choćby o podjęcie umowy zlecenie na drobne prace nawet na minimalną ilość godzin w miesiącu(koszt za PIT I ZUS – 1h około 9 zł).

 

Samodzielne zgłoszenie się i opłacenie składki do NFZ jako osoba niepracująca to koszt około 500 zł.

 

Więcej informacji udzielamy w ramach rozmowy telefonicznej.

Sara Polok
Księgowość i Dotacje

+48 33 333 40 10

biuro@kid.info.pl

ul. M. Konopnickiej 13c
43-450 Ustroń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i zapoznałem się z treścią klauzuli informacyjnej.